Advertising
PESTE 700 DE PERMISE DE CONDUCERE, REȚINUTE ÎNTR-O SINGURĂ ZI
15 sept. 2025, 15:21

PESTE 700 DE PERMISE DE CONDUCERE, REȚINUTE ÎNTR-O SINGURĂ ZI
Au fost depistate 13 persoane urmărite naţional şi internaţional
Poliţiştii rutieri au reţinut duminică peste 700 de permise de conducere, dintre care aproape 290 pentru depăşirea regimului legal de viteză şi mai bine de 90 pentru consum de alcool.
În total, au fost peste 3.400 de intervenţii la solicitări din partea cetăţenilor şi au fost aplicate mai bine de 10.000 de sancţiuni contravenţionale, a căror valoare depăşeşte 4,7 milioane de lei, a informat Poliţia Română.
Tot duminică au fost depistate 13 persoane urmărite naţional şi internaţional, faţă de care au fost dispuse măsurile legale.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:35 - Litoralul, nepregătit înainte de sezonul estival. Investiții blocate de lipsa autorităților
- 20:20 - Expoziția care aduce în România cele mai noi tehnologii: drone, blindate și armament de ultimă generație
- 20:16 - Apel disperat către diaspora: român dispărut de 9 ani, căutat de familie. „Orice informație ne poate ajuta”
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














