PERICOL în trafic! Căderi de pietre pe DN10 Buzău-Brașov

PERICOL în trafic! Căderi de pietre pe DN10 Buzău-Brașov
Din cauza ploilor din ultima vreme, pe DN 10, la km. 87, au căzut bolovani și pietre pe partea carosabilă
Din cauza ploilor din ultima vreme, pe DN 10, la km. 87, au căzut bolovani și pietre pe partea carosabilă. Zona este cunoscută pentru astfel de incidente, iar cei ce tranzitează drumul sunt rugați să circule cu prudență și să respecte semafoarele amplasate în zonă, până când situația se va stabiliza și se va putea interveni asupra carosabilului, relatează realitateadebuzau.net.
Drumarii din cadrul Secției Drumuri Naționale (SDN) Buzău, aparținând de Direcției Regionale de Drumuri și Poduri (DRDP) Buzău, au acționat și au eliberat carosabilul.
”Pentru a se evita accidentele, participanții la trafic sunt rugați să circule cu prudență, să respecte culoarea semafoarelor din zonă și pe cât se poate să evite opririle și staționările”, au anunțat reprezentanții Direcția Regională Drumuri și Poduri Buzău.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:13 - Mesajul lui George Simion, după negocierile cu președintele Nicușor Dan: ”Este timpul să fim parte a soluțiilor responsabile”-VIDEO
- 11:11 - Hantavirus la un tânăr de 25 de ani, din Arad: cum explică autoritățile locale situația
- 10:18 - Peste jumătate dintre români spun că sunt necesare alegerile anticipate. 32% dintre cetățeni ar vota AUR - SONDAJ
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














