Momente critice pentru "Prima Școală Românească"! Preotul Vasile Oltean: "Tâmpenie strigătoare la cer"

prima scoala romaneasca
Cel mai important muzeu din Brașov, Prima Școală Românească, este la un pas să se închidă. Motivul? Acum câteva luni, Primăria a interzis accesul autocarelor cu turiști în Scheii Brașovului, acolo unde se află muzeul.
Potrivit
bizbrasov.ro,
de la începutul anului, de când Primăria Brașov a decis să interzică accesul autocarelor în Scheii Brașovului, muzeul "Prima Școală Românească" trece prin momente foarte grele. Pentru că mulți turiști nu vor sau nu pot să meargă pe jos până în zonă, vizitatorii sunt tot mai puțini, spre zero chiar. Vorbim despre o adevărată criză, pentru că întreținerea muzeului "Prima Școală Românească" se face cu banii din taxa de intrare.
Detalii despre acest subiect,
AICI
.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:40 - Anca Alexandrescu: „Cei care mă fac pe mine PSD-istă în continuare o să înțeleagă după ce vor vedea emisiunea cu domnul Georgescu!”
- 22:36 - Călin Georgescu propune naționalizarea: „Totul la popor”
- 22:32 - Profeția lui Călin Georgescu despre războiul din Ucraina: „Până la sfârșitul anului se va semna pacea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














