HC Dunărea Brăila a câștigat ambele meciuri amicale jucate cu Corona Brașov

HC Dunărea Brăila a câștigat ambele meciuri amicale jucate cu Corona Brașov
Urmează meciul de la Brăila, cu Rapid București
Echipa de Liga Națională de la HC Dunărea Brăila sre află în această perioadă în cantonament la Cheile Grădiștei. Miercuri, 3 august și vineri, 5 august, handbalistele pregătite de Neven Hrupec au jucat două meciuri amicale cu echipa de Divizia A, corona Brașov, pregătită de Alin Bondar.
În primul meci, miercuri, 3 august, HC Dunărea Brăila a câștigat cu 25-21 după ce la pauză Corona a intrat în avantaj, scor 11-9. În meciul de vineri, 5 august, HC Dunărea s-a impus din nou, scor 29-21 (12-11).
După cantonamentul de la Cheile Grădiștei, HC Dunărea va veni la Brăila, unde joi, 11 august, de la ora 19.00, în Sala Polivalentă Danubius din Brăila va avea prezentarea lotului în fața propriilor suporteri, dar și un meci amical cu campioana ediției trecute a Ligii Florilor, Rapid București.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:40 - Anca Alexandrescu: „Cei care mă fac pe mine PSD-istă în continuare o să înțeleagă după ce vor vedea emisiunea cu domnul Georgescu!”
- 22:36 - Călin Georgescu propune naționalizarea: „Totul la popor”
- 22:32 - Profeția lui Călin Georgescu despre războiul din Ucraina: „Până la sfârșitul anului se va semna pacea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














