Actualitate· 1 min citire

Elevii de 10 ai Brașovului, la Evaluarea Națională

30 iun. 2021, 09:56
Elevii de 10 ai Brașovului, la Evaluarea Națională

Elevii de 10 ai Brașovului, la Evaluarea Națională

Realitatea de BrasovArticol scris de Realitatea de Brasov

Doi elevi au încheiat probele fără greșeală

Rezultatele excelente ale absolvenților clasei a VIII-a la Evaluarea Națională confirmă, și în acest an, seriozitatea muncii lor. Toți cei 30 de elevi au încheiat primul examen al vieții lor cu medii între 9 și 10, se arată într-o postare pe pagina oficială a Colegiului Național Andrei Șaguna.

Valentina Gheorghe și Darius Chițu au reușit, însă, câte "un 10 perfect", încheind cele două probe fără greșeală! Valentina și Darius au spus ce a însemnat pentru ei acest rezultat.

Valentina Gheorghe: "Primul prag important din viață, pe care l-am trecut cu note maxime, mi-a dat o stare de împlinire și mi-a arătat că visurile pot deveni realitate. Resimt, totodata, o recunostință profundă față de profesorii care mi-au fost mereu alaturi".

Darius Chițu: "Din perspectivă obiectivă Evaluarea Națională înseamnă o ierarhizare a potențialului individual, dar și un mare obstacol din punct de vedere emoțional. Mă bucur că toată munca depusă de noi, elevii, și de toți profesorii noștri a meritat, efortul fiind în concordanță cu rezultatul obținut".

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate