Advertising
Cum va arăta Târgul de Crăciun din Piața Sfatului?
27 nov. 2019, 14:33

Targ-de-Craciun_Brasov
Târgul de Crăciun din centrul orașului se va deschide și anul acesta odată cu ceremonia pregătită pentru aprinderea iluminatului festiv, în seara de 1 Decembrie, de la ora 17.30.
Potrivit
brasovmetropolitan.ro,
cei 36 de comercianți vor avea la dispoziție 35 de căsuțe, cu produse alimentare și nealimentare, vor exista creații handmade, decorațiuni, ateliere pentru copii, dar și Radioul lui Moș Crăciun.
„Avem căsuțe cu ciocolată, turtă dulce, dulceață, conserve, brânză și produse tradiționale din Vama Buzăului și Feldioara, mâncare caldă, castane coapte“,
a declarat, pentru
Brașov Metropolitan,
Cecilia Doiciu, directorul Direcției Relații Externe, Cultură și Evenimente din Primăria Brașov.
Continuarea,
AICI
.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:25 - Femeia din Sibiu acuzată că și-a ucis mama pentru averea de un milion de euro s-a sinucis în arest
- 10:01 - Donald Trump avertizează Iranul: „Răbdarea mea se apropie de sfârșit”
- 09:44 - Atac devastator asupra Kievului: cel puțin 10 morți după un val de rachete și drone rusești
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














