Accident cu victimă încarcerată, la Făgăraș

Copil de 3 ani rănit într-un accident rutier, pe DN73A
Accident rutier în municipiul Făgăraș, strada Doamna Stanca, anunță ISU Brașov.
In accident au fost implicate 3 autoturisme și au rezultat 3 victime, încarcerate.
La fața locului se deplasează 3 echipaje SMURD, o autospecială de descarcerare, o autospecială cu apă si spumă.
Misiunea este in dinamică.
UPDATE:
La fata locului s-au deplasat si 2 ambulante SAJ.
O singura persoană de sex masculin în vârstă de 23 de ani a fost încarcerată. Barbatul a fost descarcerat și transportat la Spitalul din municipiul Fagaras. Era constient și prezenta un traumatism la coloana și un traumastism toracic.
A doua victimă, un barbat în vârstă de 53 de ani, prezenta un traumatism la coloana și un traumastism toracic și a fost transportat la spital de către echipajele medicale.
Cea de a treia victimă, un copil în vârstă de 1 an și 3 luni a fost transportat la spital de către tatăl său înainte ca echipajele medicale sa ajungă la locul intervenției. Copilul se afla în stop cardio respirator.
Alte 3 persoane de sex masculin în vârstă de 77 ani, 43 ani, respectiv 40 ani, au fost monitorizate de echipajele SMURD și au refuzat transportul la spital.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:40 - Anca Alexandrescu: „Cei care mă fac pe mine PSD-istă în continuare o să înțeleagă după ce vor vedea emisiunea cu domnul Georgescu!”
- 22:36 - Călin Georgescu propune naționalizarea: „Totul la popor”
- 22:32 - Profeția lui Călin Georgescu despre războiul din Ucraina: „Până la sfârșitul anului se va semna pacea”
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














